NOWOŚCI

CHROME FREE SYSTEM

Nasze nowości to m.in. systemy bezchromianowe (chromate-free system) – bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój bez zmniejszenia jakości.

Jesteśmy światowym liderem w dziedzinie systemów powłok antykorozyjnych, z prestiżowym doświadczeniem w opracowywaniu i innowacjach alternatywnych bez użycia chromianów. Nasze powłoki bezchromianowe stanowią idealne rozwiązanie dla bezpieczniejszego i bardziej zrównoważonego procesu produkcji, o tej samej sprawdzonej wydajności pod względem trwałości i wyglądu.

Oferujemy szereg alternatyw, z których każda ma dogodne właściwości aplikacji i jest
zoptymalizowana pod kątem odporności na korozję. Ponieważ chromiany podlegają coraz większym regulacjom, jest to idealny czas na wypróbowanie naszych najnowocześniejszych rozwiązań.

Oferujemy kilka rozwiązań bezchromianowych do zastosowań zewnętrznych:

  • Aerodur 2100 MgRP to powłoka bogata w magnez, chroniąca aluminium poprzez ochronę katodową – podobnie jak cynk jest używany do zabezpieczania stali
  • Aerodur 2111 zapewnia aktywną ochronę dzięki naszej opatentowanej technologii na bazie litu, wykorzystującej ten sam proces ochrony antykorozyjnej, jak w przypadku podkładów na bazie chromianu
  • Aerodur HS 2118 CF to idealny podkład konserwacyjny bez chromianów, który można  nakładać bezpośrednio na metal w celu uzyskania odpowiedniej ochrony antykorozyjnej
  • Aerodur HS 2121 to najnowszy zewnętrzny bezchromianowy odświeżający podkład,
    opracowany dla Airbusa i linii lotniczych (nakładany na końcowym etapie montażu). Oparty na technologii litowej, oferuje szereg kluczowych korzyści, w tym lepszą przyczepność, wygląd i oszczędność grubości warstwy.

ALUMGRIP 4400 i ALUMGRIP 4450

System farby bazowej / lakieru bezbarwnego. Alumigrip 4400 i Alumigrip 4450, zapewnia oszałamiające połączenie koloru, efektów, trwałości i wydajności wykraczające poza to, co można osiągnąć za pomocą tradycyjnej warstwy nawierzchniowej.

Zapewniając wiodącą na rynku jakość przy minimalnych przestojach, nasze unikalne receptury pigmentów / spoiwa zapewniają pełne pokrycie przy mniejszej liczbie warstw. Klienci doświadczą niezwykłej szybkości, łatwości obsługi i trwałości z błyszczącym wykończeniem, które przyćmiewa konkurencję.

Alumigrip 4400 to szybkoschnąca farba bazowa, zawierająca wysoką pigmentację, która zapewnia intensywność koloru i optymalne krycie. Jego doskonałe właściwości kryjące pozwalają również lakiernikom na uzyskanie pełnego pokrycia w mniejszej liczbie warstw, skracając czas aplikacji nawet o 40%. Alumigrip 4450 to wysokowydajna bezbarwna powłoka, która zapewnia wyjątkowy połysk i trwałość w jednej aplikacji, poprawiając połysk. Właściciele samolotów otrzymają najlepsze połączenia wyglądu i długotrwałej ochrony.

Od momentu wprowadzenia na rynek w 1968 roku, Alumigrip reprezentuje najwyższą jakość powłok dla lotnictwa ogólnego, przedłużając żywotność samolotów zarówno prywatnych, jak i służbowych, zapewniając jednocześnie niezrównany wygląd estetyczny. Łącząc trwałość i bezproblemowy proces aplikacji z bogatą gamą kolorów i efektów, Alumigrip umożliwił niezliczonym samolotom osiągnięcie unikalnych i przyciągających wzrok malowań, pomagając wielu liniom lotniczym w tworzeniu własnej, unikalnej tożsamości marki.